Viesnīcas

Hotel Konventa Sēta viesnīca

VĒSTURE


800 gadu vecās Hanzas pilsētas Rīgas sirdī atrodas viens no vissenākajiem pilsētas kvartāliem – Konventa sēta, kas veido savdabīgu pilsētu pilsētā.

Hronika vēsta, ka Konventa sētas pirmsākumi meklējami 13. gadsimta sākumā, kad Zobenbrāļu ordenis šeit uzcēla Ordeņa pili, ko rīdzinieki 1297. gadā noposta. Kad Ordenis 1330. gadā sāk būvēt jaunu rezidenci, bijušo Ordeņa pili iegūst Svētā gara Konvents, kas šeit ierīko patversmi. Tā radies Konventa sētas nosaukums. No 1554. gada Konventa sētā atrodas tikai patversmes, dzīvojamās mājas un noliktavas. Nākamajos gadsimtos Konventa sēta ir vairākkārt cietusi ugunsgrēkos un piedzīvojusi vairākas pārbūves. 18. gadsimta sākumā izveidojās Konventa sētas pašreizējā apbūves kompozīcija.

20. gadsimta 80. gados Konventa sētas ēkas tika pakļautas laika postošajai ietekmei un pamazām tās sabruka un pazuda no rīdzinieku redzesloka.

Cieši sadarbojoties latviešu un vācu arhitektiem un celtniekiem, divu gadu laikā tika veikta vēsturiskā ansambļa restaurācija, un jau 1996. gada 14. decembrī Konventa sēta jaunā veidolā atkal tika atvērta visiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

 

 

 

VIESNĪCA


Viesnīca "Konventa Sēta" ir unikāls komplekss, ko veido deviņas viduslaiku ēkas – Melnais balodis, Raibais balodis, Smēde, Stallis, Kampenhauzens, Dārza māja, Pelēko māsu māja, Pie mūra un Pie klostera vārtiem. Dažas no ēkām ir saglabājušas vēsturisko nosaukumu, citām tika doti jauni vārdi.

"Konventa Sēta" saviem viesiem piedāvā 141 labiekārtotu istabu un apartamentus, restorānu "Raibais Balodis", bāru "Melnais Balodis" un piecas konferenču zāles un banketu zāli “Pie Mūra”. Viesnīcas pagalmā ir izvietoti nelieli suvenīru veikaliņi, kā arī mākslas saloni.

Kontaktinformācija:

Adrese:Kalēju iela 9/11, LV -1050, Rīga, Latvija
Mājas lapas adrese:http://www.konventa.lv
E-pasts:reservation@konventa.lv
Telefons:+371 6708 7501
Fakss:+371 6708 7515