Viesnīcas

Hotel Konventa Sēta viesnīca

VÄ’STURE


800 gadu vecās Hanzas pilsÄ“tas RÄ«gas sirdÄ« atrodas viens no vissenākajiem pilsÄ“tas kvartāliem – Konventa sÄ“ta, kas veido savdabÄ«gu pilsÄ“tu pilsÄ“tā.

Hronika vÄ“sta, ka Konventa sÄ“tas pirmsākumi meklÄ“jami 13. gadsimta sākumā, kad Zobenbrāļu ordenis šeit uzcÄ“la Ordeņa pili, ko rÄ«dzinieki 1297. gadā noposta. Kad Ordenis 1330. gadā sāk bÅ«vÄ“t jaunu rezidenci, bijušo Ordeņa pili iegÅ«st SvÄ“tā gara Konvents, kas šeit ierÄ«ko patversmi. Tā radies Konventa sÄ“tas nosaukums. No 1554. gada Konventa sÄ“tā atrodas tikai patversmes, dzÄ«vojamās mājas un noliktavas. Nākamajos gadsimtos Konventa sÄ“ta ir vairākkārt cietusi ugunsgrÄ“kos un piedzÄ«vojusi vairākas pārbÅ«ves. 18. gadsimta sākumā izveidojās Konventa sÄ“tas pašreizÄ“jā apbÅ«ves kompozÄ«cija.

20. gadsimta 80. gados Konventa sÄ“tas Ä“kas tika pakļautas laika postošajai ietekmei un pamazām tās sabruka un pazuda no rÄ«dzinieku redzesloka.

Cieši sadarbojoties latviešu un vācu arhitektiem un celtniekiem, divu gadu laikā tika veikta vÄ“sturiskā ansambļa restaurācija, un jau 1996. gada 14. decembrÄ« Konventa sÄ“ta jaunā veidolā atkal tika atvÄ“rta visiem rÄ«dziniekiem un pilsÄ“tas viesiem.

 

 

 

VIESNĪCA


ViesnÄ«ca "Konventa SÄ“ta" ir unikāls komplekss, ko veido deviņas viduslaiku Ä“kas – Melnais balodis, Raibais balodis, SmÄ“de, Stallis, Kampenhauzens, Dārza māja, PelÄ“ko māsu māja, Pie mÅ«ra un Pie klostera vārtiem. Dažas no Ä“kām ir saglabājušas vÄ“sturisko nosaukumu, citām tika doti jauni vārdi.

"Konventa SÄ“ta" saviem viesiem piedāvā 141 labiekārtotu istabu un apartamentus, restorānu "Raibais Balodis", bāru "Melnais Balodis" un piecas konferenču zāles un banketu zāli “Pie MÅ«ra”. ViesnÄ«cas pagalmā ir izvietoti nelieli suvenÄ«ru veikaliņi, kā arÄ« mākslas saloni.

Kontaktinformācija:

Adrese:Kalēju iela 9/11, LV -1050, Rīga, Latvija
Mājas lapas adrese:http://www.konventa.lv
E-pasts:reservation@konventa.lv
Telefons:+371 6708 7501
Fakss:+371 6708 7515